K tomu  EFL, světový šapmionát, mistrovství Evropy juniorů a hlavně jeden divácký rekord za druhým. Takový rok bude težké překonat, ale přesto se těším jako malé ditě – co stojí před vánočním stromečkem – na rok 2012. Mnoho úspěšných hráčů – napříč všemy kluby – ukončilo činnost, zvraty, nová krev, nové stadiony, nová mužstva, nový způsob hry (konečně!) a řada nových sponzorů.

Ve srovnání s minulým rokem, věřím letos zase na AFL „nahoře“ a „dole“ nicméně jistě provázenou  stejným napětím jako v roce 2011. Jako vždy bude umístění pohledem do křišťálové koule – takřka jako každoroční otázka „jakpak na tom budou letos Giants “. Proto je moje číslo jedna v prvním týdnu  konzervativní:

1. Swarco Raiders Tirol
Piráti z tmavých tirolských hor májí k sobě nejlepšího soupeře hned na začátek. Vedle jejich soustředění by se dal tento zápas proti „nováčkovi“ považovat za přípravné utkaní. Takový zápas horalé potřebují, protože mnozí z těch nových „mladých“ se poprvé předvedou v jádru týmu. Jak hladově se na hřišti projeví,  to se uvidí. Garantována je vynikající tělesná kondice Pirátů – „Pröller trénink“ video dělá dojem a slibuje zábavu. Bolestné – alespoň pro mě – je náhlé ukončení Dieplingovy éry – jméno, které je / bylo nepochybně a fundamentálně spojeno s vzestupem Pirátů. Chtě nechtě, jednoznačné vítězství je povinnost.

2. Raiffeisen Vienna Vikings
Jaro všechno mění.Nové logo, několik nových sponzorů, noví US hráči, sem tam nový stadion a takřka nová OLine. To je také heslem pro „seveřany“, formálně jsou  všechny pozice dobře až výborně obsazeny – Oline je pro mě ovšem velká neznámá. Když se OLine s panem QB Grossem a runningbackům zadaří načasování, je pro Wikingy všechno možné. Nezadaří-li se, nebude možné – s obranou samotnou – dosáhnout letos finále. Fyzicky jsou Wikingové na rozhodujících pozicích vynikající. Co se týče Lines budeme po prvním zápasech chytřejší. Každopádně tým Obrů je ten správný soupeř, pro taktéž velmi mladé Wikingy. Předpovídám zápas s brutálními kolizemi. Jestliže chce Wiking hrát o titul, musí se výhrou v prvním zápase postarat o patřičný signál.

3. JCL Graz Giants
U tvrdohlavých Steirer – tradiční klub, rekordní mistři  – je jako v posledních letech všechno možné. Žádný jiný klub nevyprodukuje tolik prvotřídních hráčů (měřeno kvalitou vs. kvantitou). Mnoho prvotřídních hráčů ukončilo kariéru – hlavně na speed pozicích, za to se vrátilo 5 silných chlapů, což bude klíčovým kritériem pro letošní rok. HC je pryč, mladá náhrada k dispozici, pan Gunn údajně v nejlepší kondici. Kdo v minulých letech pozorně sledoval ví, že tento pán přijede vždycky s malým bříškem, které  „splaskne“ až při návratu domů. Jedno jak si to otočíme, Steiriský Gigant je a zůstane nevypočitatelný.  Jeho soupeř naopak. Pro Graz platí hned od začátku „set the tone“, výsledek je vedlejší, ne tak způsob hry a tělesná kondice.
4. Prague Panthers
Nový HC s mnoha zkušenostmi a taktéž mnoha úspěchy. I když je pro HC AFL novinkou, pro většinu hráčů ze zlatého města je to naopak. Panteři ze srdce Evropy mají sílu a váhu. Rychlosti a vytrvalosti se doposud nedostávalo. Pokud to „pánové senioři“ ještě pořád nepochopili, tak se bude ta kočkovitá šelma zase pohybovat jenom uprostřed tabulky. Pokud nový HC  manko rozezná, bude letos pro měšťany  mnohé dosažitelným. Jedním z důvodů je jejich nadcházející soupeř – Panteři musí Draky sežrat. Cokoliv jiného bude pro naše  přátele z Čech znamenat bolestivou maraton- sezónu.
5. Danube Dragons
Všechny týmy zažívají zvraty. Dunajští Draci jsou ale 2012 ztělesněním zvratu. Mnoho starého je pryč, vedle organizačních změn došlo k pouštění žilou v lines, ale i v rozhodujících a speed pozicích. Mnohé je kvantitativně doplňováno vlastním dorostem, který ovšem v posledních letech nehrál opojně. Nicméně Draci mají trumf v rukávu – jejich HC. Pan Zivko je ctižádostivý a hladový po úspěchu ale přesto realista. Draci letos nebudou hrát nahoře, pozlobit můžou ale každého. Stejně jako pro Pantery ze zlatého města, plati i pro Draky  první zápas bude zařazením = pohoršení pro ty „nahoře“, a nebo obrana proti těm  „novým“
6. Kornmesser Rangers
Vítej zpět v AFL. Připouštím – jsem skeptický – ale v prvním týdnu přeji Rangers hlavně aby se dobře prodali. Pro každého z těch chlapů platí pouze bojovat, bojovat, bojovat. Co bude scoreboard v zápase proti pirátům říkat je úplně jedno. Jde jen o to dát od začátku do konce všechno a jet na plný plyn – hodně štěstí!
Abonnieren
Benachrichtige mich bei
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments